Kard. Sodano przybędzie w niedzielę

Dziekan Kolegium Kardynalskiego, kardynał Angelo Sodano przybędzie do Polski z włoską delegacją w niedzielę.

Purpurat jako legat papieski miał już w sobotę przewodniczyć uroczystościom żałobnym na Placu Piłsudskiego w Warszawie, jednak z powodu zamknięcia przestrzeni powietrznej zarówno w Polsce jak i wielu sąsiednich krajach, jego przyjazd okazał się niemożliwy. Homilię kardynała Angelo Sodano wygłosi podczas sobotniej celebry w Warszawie nuncjusz apostolski w Polsce, arcybiskup Józef Kowalczyk.

Nuncjusz apostolski w Polsce podkreśla jednocześnie, że nieprawdą są niektóre doniesienia medialne, jakoby legat papieski w ogóle zrezygnował z przyjazdu do Polski. - Kardynał Sodano ma szczerą wolę przybycia do Polski, aby uczcić wszystkich tragicznie zmarłych w wyniku katastrofy pod Smoleńskiej - zapewnia arcybiskup Kowalczyk.

Jutrzejsza msza żałobna na placu Piłsudskiego w Warszawie, będąca pożegnaniem wszystkich ofiar katastrofy pod Smoleńskiem, rozpocznie się o godz. 13.00 i będzie koncelebrowana przez Episkopat Polski.

W niedzielę w Krakowie odbędzie się pogrzeb Marii i Lecha Kaczyńskich. Msza pogrzebowa rozpocznie się w bazylice Mariackiej o godz. 14.00 i zostanie odprawiona po łacinie.

Eucharystię będą koncelebrować wszyscy biorący udział w uroczystościach kardynałowie, arcybiskupi i biskupi z Polski i z zagranicy, a homilię wygłosi przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski arcybiskup Józef Michalik.

DOSTĘP PREMIUM