"Prezydencki samolot to złom. Od dawna nie powinien latać"

Rządowy tupolew to ?złom? i nie powinien latać od dawna - ocenia płk Tomasza Pietrzaka, który był dziś był gościem RMF FM.

Płk Tomasz Pietrzak w Kontrwywiadzie RMF mówił w RMF, że jego zdaniem już dwa lata temu Tupolewy powinny trafić na złom. - Te samoloty nie powinny już latać. Z tego co wiem, to nawet rząd Bułgarii zawiesił latanie na tym samolocie (stało się to już po katastrofie samolotu prezydenta - red.). Nawet największy przewoźnik "Aerofłot" wycofał ten samolot ze swojej floty, dlatego, że te samoloty nie spełniają kryteriów w Europie Zachodniej - tak samo Jak-40, Tu-154 - te samoloty są zamknięte, dla nich nie ma już latania na zachód - tłumaczył Pietrzak.

Tomasz Pietrzak był dowódcą rządowego pułku lotniczego. Dwa lata temu złożył wypowiedzenie. Stan dwóch Tu-154M i czterech Jaków-40, jakimi dysponują nasze VIP-y jest katastrofalny. Nie jesteśmy w stanie brać odpowiedzialności za pasażerów - tłumaczył wówczas dziennikarzom. Pietrzak nie chciał wyrokować, co jest najbardziej prawdopodobną przyczyną katastrofy. Radził uzbroić się w cierpliwość i czekać na wyniki badań ekspertów.

DOSTĘP PREMIUM