Prorok Mahomet jako niedźwiedź w "South Parku". Muzułmanie grożą

"South Park" to kreskówka w której nic nie jest święte - jej twórcy obrazili już Żydów, Katolików, Mormonów, Scjentologów, homoseksualistów i wielu innych. Ostatni dowcip może jednak kosztować ich życie - donosi CNN.

W 200. odcinku "South Park" pojawia się prorok Mahomet przebrany za niedźwiedzia. Islam zabrania jakichkolwiek przedstawień proroka, a za jego obrazę karze śmiercią.

Po emisji odcinka na stronie radykalnych islamistów pojawił się wpis ostrzegający Matta Stone'a i Treya Parkera - twórców kreskówki. "Musimy ostrzec Matta i Treya, że to co robią jest głupie i prawdopodobnie skończą jak Theo van Gogh za wyświetlenie tego programu. To nie jest groźba, ale ostrzeżenie przed tym, co może się im zdarzyć" napisano na stronie revolutionmuslim.com.

Holenderski reżyser Theo van Gogh został zamordowany w 2004 roku przez radykalnego islamistę. Filmowiec krytykował niektóre elementy islamu, m.in. traktowanie kobiet w społeczeństwach muzułmańskich.

Twórcy wpisu tłumaczyli się, że nie chcieli zachęcać do zabicia twórców kreskówki, ale jedynie zaprotestować przeciwko obrazie ich religii.

DOSTĘP PREMIUM