Jutro ok. 19 do Polski wrócą ostatnie ofiary katastrofy

- Trwają przygotowania do przewiezienia do Polski ostatnich 21 ciał ofiar katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem - poinformowała w Moskwie Ewa Kopacz. Minister zdrowia dodała, że samolot w Warszawie spodziewany jest ok. 19.

Według planu, samolot wystartuje z Moskwy około godziny 16:00. Powitanie na lotnisku Okęcie w Warszawie zostało zaplanowane na godzinę 19:00.

Szefowa resortu przyleciał do stolicy Rosji wczoraj, by wziąć udział w identyfikacji ostatnich 21 ciał ofiar katastrofy.

Zidentyfikowano wszystkie ciała ofiar katastrofy >>>

W tej chwili trwają przygotowania do złożenia ich w specjalnych trumnach. Później trumny zostaną przewiezione na lotnisko. Stamtąd jutro polecą specjalnym samolotem do Polski.

Minister Kopacz mówiąc o współpracy z Rosjanami, powiedział też, że w jej ocenie polsko-rosyjska komisja działała bardzo sprawnie i dosyć szybko udało się ustalić tożsamość wszystkich 96 ofiar. Było to możliwe dzięki dużemu wysiłkowi obu stron. W czynnościach brało udział kilkudziesięciu Rosjan i kilkunastu Polaków. Wszyscy pracowali po kilkanaście godzin dziennie.

DOSTĘP PREMIUM