Światowe media: Brat zmarłego prezydenta, znany z bezkompromisowego stylu, kandyduje

- Brat bliźniak zmarłego prezydenta kandydatem w wyborach prezydenckich - tę informacje podały największe światowe media. W tekstach podkreślano, że Jarosław Kaczyński jest bezkompromisowym liderem "jednej z najbardziej konserwatywnych partii w Europie". I genialnym politykiem.

"Polska: brat zmarłego prezydenta kandydatem w wyborach prezydenckich" - podała strona internetowa BBC jako jedną z najważniejszych informacji dnia. Podobnie na wielu francuskich, włoskich, niemieckich i rosyjskich portalach internetowych.

"Genialny polityk"

"Jak zgodnie stwierdzają wszyscy, to Jarosław był zawsze genialnym politykiem. Nawet matka Kaczyńskich, Jadwiga, podziela to zdanie: - To Jarosław zawsze wybierał najlepsze strategie - zdradziła kiedyś. - Jarosław był mózgiem tego duetu, a Lech wykonywał decyzje brata - potwierdził Lech Wałęsa -

czytamy na stronie internetowej "Le Figaro" .

"Jarosław Kaczyński kandyduje, żeby zastąpić swojego brata bliźniaka" - informuje "El Pais" "Partia Prawo i Sprawiedliwość, ultranacjonalistyczna i żarliwie broniąca tradycyjnych wartości katolickich, jest uważana za jedną z najbardziej konserwatywnych w Europie"

"Znany z bezkompromisowego stylu"

"Polska przy urnach po katastrofie. Kandyduje brat bliźniak Kaczyńskiego" - odnotowuje włoski "Corriere della Sera" . "Jarosław Kaczyński, znany z bezkompromisowego stylu i sztuki dzielenia, kandydatem na prezydenta Polski - donosi belgijski "Le Soir" .

"Kandyduje lider konserwatywnej i krytycznej w stosunku do Niemiec partii Prawo i Sprawiedliwość" - komentuje z kolei niemiecki Frankfurter Allgemeine Zeitung .

Wiadomość pojawiła się też w rosyjskich mediach. Portal lifenews.ru pisze o "młodszym bracie zmarłego szefa państwa", który znany jest ze swego "skrajnie negatywnego" stosunku do Rosji. Z kolei news.ru podkreśla , że wkrótce władzę w Polsce może objąć brat bliźniak zmarłego prezydenta, "taki sam Kaczyński". News.ru nie komentuje startu. Jak wszystkie pozostałe media opisuje polityczną karierę prezesa PiS oraz tragiczny wypadek pod Smoleńskiem.

DOSTĘP PREMIUM