Polski Pawilon hitem na EXPO w Szanghaju

Cztery godziny trzeba czekać na wejście do Polskiego Pawilonu na EXPO w Szanghaju, przed którym ustawiła się kilkusetmetrowa kolejka. Chińczyków i gości EXPO z całego świata przyciąga m.in. niezwykła elewacja inspirowana polskimi wycinankami ludowymi. Pierwszego dnia EXPO Polski Pawilon jest jedną z najchętniej odwiedzanych wystaw narodowych. Oficjalnego otwarcia dokonał wiceminister gospodarki Rafał Baniak.

Magiczna promocja Polski na EXPO 2010 w Szanghaju>>>

Polski pawilon an EXPO 2010 w Szanghaju Po polskiej ekspozycji oprowadza m.in. multimedialny smok. Hitem wśród zwiedzających okazał się ośmiominutowy film animowany "Historia Polski", stworzony przez nominowanego do Oscara reżysera Tomasza Bagińskiego, wyświetlany w trójwymiarze. Chińczykom najbardziej podobają się multimedialne prezentacje, a także nawiązanie do popularnych w Państwie Środka wycinanek.

- Piękny pawilon, atmosfera. Wiem, że Polska to kraj europejski. Chopin był Polakiem - mówi Meng Jing, 23-letnia studentka, która na EXPO przyjechała specjalnie z Pekinu. Dla Chińczyków wizyta na EXPO to rodzaj patriotycznego obowiązku. - To jedno z najważniejszych wydarzeń w nowożytnej historii Chin. Jestem dumna z tego, że EXPO odbywa się właśnie w Chinach. Dlatego musiałam tu być - mówi Wen Gao Yi.

Chińskie Expo z lotu ptaka>>>

Organizatorzy oczekują, że codziennie Polski Pawilon odwiedzi ponad 6000 osób.

DOSTĘP PREMIUM