Działacz antygejowski pojechał na wakacje z męską prostytutką

Pastor baptystów i jeden z czołowych działaczy antygejowskich został sfotografowany podczas powrotu z 10-dniowych wakacji w Europie. Pastorowi towarzyszyła męska prostytutka - donosi ?Times Online?. Pastor upiera się, że chłopak miał mu pomóc nosić walizki podczas wycieczki.

Georg Rekers zasiada w radzie organizacji działającej w USA, która zajmuje się terapią gejów i lesbijek. Jest także współzałożycielem jednej z najbardziej wpływowych grup lobbingowych. Był przeciwny zalegalizowaniu adopcji przez pary homoseksualne na Florydzie i w Arkansas, napisał tez kilka książek o leczeniu homoseksualizmu.

Młody Portorykańczyk reklamował się w internecie

Teraz jego kariera może legnąć w gruzach. Dziennikarze ustalili, że Rekers wynajął 20-letniego Portorykańczyka na stronie Rentboy.com. 20-latek występuje na portalu pod imieniem "Geo", jest opisany jako "zmysłowy, dziki, gotowy na wszystko". "Jestem studentem, wykształconym i swobodnym" pisze o sobie chłopak. Jako swoje talenty wymienia "striptease i taniec go-go", pisze też, że ma "ładne pośladki". "Zrobię wszystko co chcesz" obiecuje Geo na portalu.

"Wynająłem go, żeby nosił moje walizki"

Rekers jest oburzony doniesieniami mediów i twierdzi, że zabrał chłopaka na wakacje w Londynie i Madrycie, bo ma problemy zdrowotne. - Byłem operowany - powiedział - Nie mogę nosić walizek. Po to go wynająłem - dodał. Na zdjęciach z lotniska w Miami widać, jak to Rekers pcha przed sobą wózek z walizkami.

Wkrótce po ujawnieniu zdjęć odezwały się głosy wzywające Rekersa do ustąpienia z funkcji członka zarządu stowarzyszenia zajmującego się terapią homoseksualistów.

"Rozmawialiśmy o Ewangelii"

Pastor wystosował email do swoich krytyków, w którym wyjaśnia całą sytuację. "Moim bohaterem jest Jezus Chrystus, który kocha nawet ludzi pogardzanych, także grzeszników seksualnych i prostytutki. Tak jak Jezus Chrystus celowo spędzam czas z grzesznikami, mając na celu próbę pomocy im" - wyjaśniał Rekers. Jednego z blogerów, który skontaktował się z nim na Facebooku, pastor przekonywał, że rozmawiał z męską prostytutką na temat Ewangelii. "Jeśli porozmawiasz z moim asystentem podróży (...), dowiesz się, że spędziłem wiele czasu rozmawiając z nim na temat naukowych przyczyn dotyczących pragnienia zaprzestania stosunków homoseksualnych" - napisał.

Reporterzy z Miami skontaktowali się z 20-latkiem, który jest zaskoczony wyjaśnieniami Rekersa.

TOK FM PREMIUM