Papież ujawni III tajemnicę fatimską?

PRZEGLĄD PRASY: Dziennik ?Rzeczpospolita? spróbował ustalić, czy podczas najbliższej pielgrzymki do Portugalii Benedykt XVI zdradzi, co zawiera trzecia tajemnica fatimska, nazywana przez media największym sekretem Kościoła.

Już w najbliższą środę papież oficjalnie rozpoczyna wizytę w Portugalii, gdzie ponad sto lat temu w Fatimie Matka Boska podczas objawień przekazała trójce dzieci trzy tajemnicy fatimskie.

"Rz" przypomina, że ujawnienie dwóch z nich, dotyczących wojen światowych i upadku komunizmu w Rosji oraz zamachu na Jana Pawła II, nie ucięło spekulacji. - Pojawiło się jeszcze więcej podejrzeń, że Kościół "nie ujawnił wszystkiego". Według zwolenników teorii spiskowych Kościół ukrywa przed ludzkością ostrzeżenie o końcu świata - napisał dziennik.

Wśród tych, którzy podejrzewają, że świat nie poznał całej prawdy są katoliccy tradycjonaliści. Dowodem ma być fakt, że na zorganizowaną kilka dni temu w Watykanie konferencję zatytułowaną "Wyzwanie fatimskie" nie przybył nikt z zaproszonych dostojników watykańskich zajmujących się przepowiedniami fatimskim.

- Interpretacja przepowiedni, jaką przedstawił Watykan, jest mało wiarygodna. Skoro tylko o to chodziło, to dlaczego kilku papieży uznało, że akurat trzecia tajemnica jest tak straszna, że nie należy jej ujawniać? - powiedział "Rz" John Vennari, tradycjonalista katolicki z USA, uczestnik konferencji.

Vennari powołując się na wersję przedstawioną przez ojca Joaquina Alonso, fatimskiego archiwistę, zaufanego siostry Łucji, ostatniej z trójki dzieci, którym objawiła się Maryja, uważa, że przepowiednia może dotyczyć m.in. kryzysu wiary w katolickich instytucjach oraz ostrzega przed Soborem Watykańskim II i ekumenizmem.

Czytaj więcej w "Rzeczpospolitej" - Co ujawni papież .

DOSTĘP PREMIUM