Dziś dzień ślubów i wesel. Będzie ich kilkadziesiąt tysiecy

Niedziela będzie w Indiach dniem ślubów i wesel. Według zapowiedzi, tylko w Delhi odbędzie się ponad 20 tysięcy ceremonii ślubnych, natomiast w Bombaju może ich być aż 70 tysięcy. Wszystko za sprawą sprzyjającego układu planet i wyjaśnień astrologów, że w tym roku 16 dzień maja jest doskonałym dniem dla zawarcia małżeństwa.

W Delhi i Bombaju tysiące sal bankietowych i domów weselnych zostało już dawno wynajętych przez rodziny nowożeńców. Policja ostrzega, że na ulicach tych miast tworzyć się będą korki, ponieważ kawalkady towarzyszące nowożeńcom zatarasują jezdnie.

Na sprzyjający zawarciu małżeństwa dzień Hindusi czekali od grudnia. To właśnie wtedy, zgodnie z obliczeniami astrologów wypadał ostatni przed 16 maja pomyślny dzień dla zawarcia ślubu i zorganizowania uroczystości weselnych. Ci, którzy nie zdążą z ceremonią zaślubin jutro, będą musieli czekać na następny pomyślny dzień aż do 17 listopada.

Mieszkańcy Indii przywiązują dużą wagę do dni uznanych przez astrologów za szczęśliwe i pomyślne. Dlatego też ważne wydarzenia w życiu rodzinnym powinny odbywać się w czasie określonym przez astrologów.

DOSTĘP PREMIUM