Polska straciła unijne stanowisko - minister Dycha niekompetentny?

Polska straciła stanowisko w gabinecie unijnego komisarza do spraw rolnictwa - dowiedziało się Polskie Radio. Nieoficjalnie mówi się, że Andrzej Dycha, były wiceminister rolnictwa, musiał opuścić gabinet z powodu niekompetencji. Natomiast według oficjalnych informacji odszedł z powodów osobistych.

Rozmówcy Polskiego Radia mówią jednak, że unijny komisarz nie chciał robić skandalu, poprosił więc Andrzeja Dychę by złożył rezygnację. I dodają, że rzadko zdarza się, by zaledwie po kilku miesiącach pracy urzędnik w Komisji był zwalniany.

- Kadencja obecnej Komisji rozpoczęła się w lutym, musiał się on wykazać dużą niekompetencją, skoro tak szybko komisarz mu podziękował - powiedział Polskiemu Radiu jeden z unijnych urzędników.

Dla Polski to cios podwójny. Po pierwsze dlatego, że były wiceminister nie sprawdził się w nowej roli. A po drugie, Polska i tak nie ma zbyt dużej reprezentacji w gabinetach komisarzy, a teraz straciła stanowisko w jednym z kluczowych miejsc, gdzie przygotowywane będą założenia reformy Wspólnej Polityki Rolnej.

DOSTĘP PREMIUM