Minister Miller w Moskwie - dziś przekazanie zapisów z czarnych skrzynek

Dziś w Moskwie ma dojść do przekazaniu stronie polskiej kopii zapisów z czarnych skrzynek samolotu prezydenckiego, który w kwietniu uległ katastrofie pod Smoleńskiem. Między innymi w tym celu przybył do Rosji polski minister spraw wewnętrznych i administracji.

Minister Jerzy Miller po przylocie do Moskwy powiedział Polskiemu Radiu, że będzie rozmawiał z wicepremierem Siergiejem Iwanowem, ministrem transportu Igorem Liwitinem i Tatianą Anodiną, szefową Międzypaństwowego Komitetu Lotniczego, który zajmuje się badaniem przyczyn katastrofy. Przedstawicielka Międzypaństwowego Komitetu Lotniczego uściśliła, że odbędzie się "procedura przekazania kopii nagrań rejestratorów pokładowych i ich stenogramów". Wcześniej strona rosyjska dała do zrozumienia, że czarne skrzynki pozostaną w Międzypaństwowym Komitecie Lotniczym do chwili ogłoszenia raportu końcowego dotyczącego katastrofy.

Kopie nagrań mają być przekazane po południu w moskiewskiej siedzibie Międzypaństwowego Komitetu Lotniczego. Wcześniej minister Miller spotka się w siedzibie rosyjskiego rządu z wicepremierem Siergiejem Iwanowem.

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM