Papież modli się za ofiary ataku na konwój z pomocą dla Gazy

Benedykt XVI podczas audiencji generalnej w Watykanie modlił się za ofiary ataku izraelskich sił zbrojnych na flotyllę w pobliżu Strefy Gazy.Papież wyraził przekonanie, że przemoc niczego nie rozwiązuje i zaapelował o poszukiwanie rozwiązania kryzysu na drodze dialogu.

Benedykt XVI pozostawił apel na zakończenie tradycyjnego spotkania z pielgrzymami na Placu świętego Piotra.

- Z głębokim drżeniem śledzę tragiczne wydarzenia, które miały miejsce w pobliżu Strefy Gazy. Te bolesne wypadki, które pociągnęły za sobą śmiertelne ofiary, napawają niepokojem wszystkich, którym leży na sercu pokój w tym regionie - mówił papież.

Benedykt XVI powtórzył, że "przemoc nie rozwiązuje kontrowersji, ale nasila ich dramatyczne konsekwencje i rodzi nową przemoc", po czym zaapelował do rządzących, na szczeblu lokalnym i międzynarodowym, by nieustannie poszukiwali sprawiedliwych rozwiązań na drodze dialogu, tak aby ludności tego obszaru zagwarantować lepsze warunki życia w zgodzie i spokoju.

Papież na zakończenie prosił obecnych, by modlili się razem z nim za ofiary, ich rodziny i tych, którzy cierpią, prosząc jednocześnie Boga, aby wspierał wysiłki tych, którzy niestrudzenie zabiegają o pojednanie i pokój na Bliskim Wschodzie.

DOSTĘP PREMIUM