Hiszpania: Tajemnicze spotkanie 'wpływowych osób'. Policja otoczyła hotel

W Sitges pod Barceloną trwa trzydniowe, spotkanie Grupy Bilderberg. To nieformalne międzynarodowe stowarzyszenie wpływowych ludzi ze świata polityki, biznesu i przemysłu. Choć o spotkaniu donoszą najważniejsze hiszpańskie media, to tylko nieoficjalnie , bo aurą tajemniczości owiane jest także tegoroczne spotkanie.

Jak nieoficjalnie donoszą agencje, do sobotniego popołudnia ponad 120 osób radzić będzie nad najważniejszymi problemami planety, m.in. przyszłością euro i dolara oraz kryzysem światowym. Hotel w którym zebrały się najbardziej wpływowe osobistości świata jest strzeżony przez policję z ziemi, morza i powietrza. Mieszkańcy okolicznych domów skarżą się, że policja zabroniła im zapraszać gości i nie wolno im wychodzić na ulicę bez dowodu osobistego.

Coca Cola i Zapatero

W zamkniętym dla mediów spotkaniu biorą podobno udział czlonkowie rodzin królewskich, kierujący Bankiem Światowym, Bankiem Europejskim, Światową Organizacją Handlu, firmami typu Coca Cola czy Google i wpływowi politycy. W jednej z debat ma uczestniczyć hiszpański premier Jose Luis Zapatero, który ma przedstawic zebranym sytuację w Hiszpanii.

Aż tak wpływowi?

W 2008, w spotkaniu które odbywało się w Chantilly, w Wirginii miał uczestniczyć Barack Obama, który 5 miesięcy potem został prezydentem USA. Józef Retinger - polski pisarz, polityk, znawca literatury, w 1954 roku był współzalozycielem Grupy Bilderberg i do końca życia jej sekretarzem. Uczestniczył w pierwszym spotkaniu Grupy w holenderskim hotelu Bildelberg, stąd nazwa.

DOSTĘP PREMIUM