Działacz Greenpeace zaatakowany harpunem

Działacz Greenpeace został poważnie ranny podczas akcji przeciwko francuskim rybakom na Morzu Śródziemnym. Informację przekazało francuskie biuro Greenpeace.

Działacz organizacji ochrony środowiska został ranny w nogę harpunem, w chwili gdy grupa z Greenpeace'u usiłowała opróżnić sieci rybaków łowiących czerwone tuńczyki. Do starcia doszło u wybrzeży Malty. Ranny został przewieziony do miejscowego szpitala. Biuro Greenpeace podaje, że kilka innych francuskich kutrów usiłowało staranować dmuchaną motorówkę ekologów. Rybacy mieli też strzelać do motorówki i śmigłowca Greenpeace z rakiet sygnalizacyjnych.

Greenpeace nasilił akcje protestacyjne w związku z przypadającym na przełom maja i czerwca okresem połowu czerwonego tuńczyka. Liczba tych ryb w wodach Morza Śródziemnego zmalała w ostatnich latach o 80 procent, co zdaniem ichtiologów grozi wyginięciem tej ryby. Czerwonych tuńczyków łowi się coraz więcej, bo ich mięso jest jednym z podstawowych składników cieszącej się znaczną popularnością japońskiej kuchni.

DOSTĘP PREMIUM