Rosjanie przyznali: Żołnierze są podejrzani o ograbienie ofiar spod Smoleńska

Rosja przyznaje się do faktu zatrzymania żołnierzy podejrzanych o wykorzystanie karty kredytowej Andrzeja Przewoźnika. Rosyjskie media powołując się na źródło w Ministerstwie Obrony i strukturach siłowych podają jednak niedokładną liczbę zatrzymanych żołnierzy.

Niektóre media informują o zatrzymanych trzech, a inne o czterech wojskowych, którzy mieli przy pomocy karty kredytowej pobrać z konta Andrzeja Przewoźnika około 6 tysięcy złotych. Rosyjskie media potwierdziły tym samym wcześniejsze doniesienia strony polskiej o zatrzymaniu wojskowych. Zrobiły to jednak późno wieczorem, gdy zakończyły się główne wydania dzienników.

Wcześniej media cytowały oświadczenia MSW i dowództwa wojsk wewnętrznych, że im podlegli funkcjonariusze nie są podejrzani o kradzież kart kredytowych i pieniędzy z konta Andrzeja Przewoźnika, który był wśród ofiar katastrofy samolotu prezydenckiego pod Smoleńskiem. Na razie nie podano stopni wojskowych zatrzymanych żołnierzy. Prawdopodobnie odbywali służbę w jednej z jednostek wojsk lotniczych.

TOK FM PREMIUM