USA: Kilkadziesiąt ludzkich głów odkryto na lotnisku w Arkansas

Pracownicy lotniska w Little Rock (stan Arkansas) odkryli ładunek od 40 do 60 ludzkich głów w terminalu cargo. Makabrycznego odkrycia dokonano po tym, jak zauważono, że paczki nie są właściwie oznakowane - donosi brytyjski ?Daily Telegraph?.

Pracownicy linii Southwest Airlines odkryli niezgrabnie oklejone szarą taśmą pojemniki w ubiegłym tygodniu. Gdy zobaczyli co znajduje się w środku, natychmiast zgłosili to lokalnej policji. Głowy zostały przekazane sędziemu śledczemu.

- Były w plastikowych pojemnikach z niezapieczętowanymi wieczkami - mówił cytowany przez "Daily Telegraph" sędzia Garland Camper. Na opakowaniu znajdowały się tylko minimalne informacje na temat zawartości.

Szybko ustalono, że głowy miały trafić do firmy Medtronic Inc. w Fort Worth (Teksas). Miały być wykorzystywane przez neurochirurgów do badań nad operacjami uszu, nosa i gardła.

Rzecznik firmy poinformował, że zamówiono 4 głowy i 40 fragmentów głów z uchem. - W tym przypadku miały być wykorzystywane w celach szkoleniowych - poinformował rzecznik, dodając, że często zdarza się, że transporty głów są dostarczane przez linie lotnicze podczas lotów pasażerskich.

Medtronic jest największą na świecie niezależną firmą produkującą urządzenia medyczne.

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM