Królewska Europa zjechała do Szwecji na ślub księżniczki Wiktorii [ZDJĘCIA]

Do Sztokholmu przyleciała rano hiszpańska królowa Zofia - jedna z wielu osobistości, które wezmą dziś udział w wielkim wydarzeniu dla szwedzkiej monarchii - ślubie szwedzkiej następczyni tronu. Księżniczka Wiktoria wychodzi za mąż za Daniela Westlinga, który nie ma arystokratycznego pochodzenia. Uroczystości rozpoczną się po południu.

Na ceremonię zjeżdżają przedstawiciele rodzin królewskich z całej Europy, w tym z Hiszpanii. Nie przyjedzie król Juan Carlos, który po przebytej niedawno operacji płuca jest w trakcie rekonwalescencji.

Jako pierwsze, już wczoraj, przybyły do Sztokholmu księżniczki: Elena i Cristina - córki hiszpańskiej pary królewskiej. Zaraz po nich, oddzielnym samolotem, przylecieli hiszpański następca tronu, książę Filip i jego żona, księżniczka Letizia. Królowa Zofia - jako ostatnia- przyleciała rano.

Ostatnim przed dzisiejszą uroczystością ślubem europejskiego następcy tronu, było przed czterema laty małżeństwo księcia Filipa i Letycji. Hiszpańska prasa przypomina, że przyszła królowa Hiszpanii też nie wywodzi się z arystokratycznej rodziny i jest rozwódką.

TOK FM PREMIUM