Katolicki duchowny, założyciel Zgromadzenia Legioniści Chrystusa, molestował także własne dzieci

Dalszy ciąg skandalu z ojcem Marcial Maciel Degollado z Meksyku, nieżyjącym już założycielem Zgromadzenia Legioniści Chrystusa. Po tym, jak okazało się, że przez lata dopuszczał się pedofilii wobec nieletnich podopiecznych zgromadzenia, seksualnie wykorzystywał seminarzystów i miał co najmniej troje dzieci, wyszło na jaw, że molestował seksualnie także własnych synów.

Opowiedział o tym w programie ABC News Nightline Raul Gonzales, jeden z synów ojca Degollado. Zaczęło się od podróży do Madrytu, kiedy Raul miał 10 lat. - Uczył wtedy mnie i mojego brata Omara, jak należy całować, co miało być przydatne w przyszłych naszych kontaktach z dziewczynami. Zamiast nich mieliśmy całować jego - powiedział Raul Gonzalas. Zdradził również, że uczył ich jak się onanizować i posługiwać aparatem Polaroid, by robić intymne zdjęcia.

Dzieci nie wiedziały, że ojciec prowadzi podwójną grę. Myślały, że pracuje dla CIA albo międzynarodowej firmy paliwowej.

Ojciec Degollado, założyciel Zgromadzenia Legioniści Chrystusa, przez kilkadziesiąt lat prowadził podwójne życie: dopuszczał się pedofilii wobec nieletnich podopiecznych zgromadzenia, seksualnie wykorzystywał seminarzystów, miał co najmniej troje dzieci.

W wydanym niedawno oświadczeniu Watykan przyznał, że zmarły w 2008 roku ojciec Degollado z Meksyku, dopuścił się "najcięższego i niemoralnego zachowania" oraz "licznych przestępstw" i prowadził "życie pozbawione skrupułów". Dochodzenie przeciwko meksykańskiemu duchownemu wszczęto w 2004 roku z inicjatywy ówczesnego przewodniczącego Kongregacji Doktryny Wiary kardynała Josepha Ratzingera. W 2006 roku - już jako papież - nakazał o. Marcialowi Macielowi Degollado życie w izolacji i zabronił mu pokazywać się publicznie.

Degollado, który zmarł w wieku 87 lat, ma córkę. Ma ona teraz ponad 20 lat i mieszka w Hiszpanii. W tym roku okazało się również, że wykorzystywał seksualnie seminarzystów, a dwóch mężczyzn twierdzi, że duchowny był ich ojcem.

DOSTĘP PREMIUM