Nowojorski policjant prowadzi kampanię przeciw "polskim obozom koncentracyjnym"

Polski policjant z Nowego Jorku prowadzi akcję przeciwko używaniu przez amerykańską prasę określenia ?polskie obozy koncentracyjne". Kapitan Stefan Komar zbiera podpisy mieszkających w USA Polaków, pod listami do amerykańskich polityków.

Kapitan Komar jest najwyższym rangą nowojorskim policjantem mówiącym po polsku. Pełni funkcję zastępcy szefa komisariatu dzielnicy Greenpoint. W przerwach pomiędzy ściganiem przestępców, już jako zwykły obywatel, Stefan Komar organizuje protest przeciwko dziennikowi Wall Street Journal. Gazeta ta nie chce przeprosić za użycie w jednym z artykułów określenia "polskie obozy koncentracyjne" ani skorygować błędu.

- To jest po prostu zła wola - mówi Komar. Kapitan skierował apel do reklamującej się w Wall Street Journal firmy telekomunikacyjnej Sprint -Nextel, by zaprzestała współpracy z ta gazetą. Nie czekając na odpowiedź, Komar rozpoczął także akcję pisania listów do nowojorskich kongresmanów i lokalnych polityków. Pod protestami w sprawie użycia przez Wall Street Journal określenia "polskie obozy koncentracyjne" podpisało się około 2000 innych Polaków z Greenpointu.

DOSTĘP PREMIUM