Nicolas Sarkozy zaprasza Bronisława Komorowskiego do Paryża

Szef państwa francuskiego złożył gratulacje zwycięzcy wyborów prezydenckich w Polsce. W opublikowanym przez Pałac Elizejski liście do Bronisława Komorowskiego, Nicolas Sarkozy składa mu gratulacje "w imieniu własnym i całego narodu francuskiego". Prezydent Francji liczy na "regularne kontakty" z Bronisławem Komorowskim i zaprasza go do Paryża "możliwie jak najszybciej".

Nicolas Sarkozy przesyła prezydentowi-elektowi również "gorące życzenia sukcesu w sprawowaniu nowej funkcji" i dodaje, że Bronisław Komorowski może przy tym liczyć "na pełne poparcie Francji".

Zdaniem prezydenta Francji, Polska w najbliższych latach jeszcze bardziej wzmocni swoją rolę w Europie, zwłaszcza przy okazji polskiej prezydencji w drugim półroczu przyszłego roku. Szef państwa francuskiego jest również przekonany, że Francja i Polska "będą kontynuować i pogłębiać współpracę dwustronną".

Interesujące jest to, że list gratulacyjny Nicolasa Sarkozy'ego nosi datę 4 lipca. Oznacza to, że został on wysłany, gdy ostateczny wynik wyborów nie był jeszcze pewny.

Komorowski: Z tą największą butelką szampana pójdzie zaczekać do jutra

Pierwsza Dama Anna Komorowska [ZDJĘCIA] Kliknij na zdjęcie, aby obejrzeć galerię:

DOSTĘP PREMIUM