Nowe zdjęcia z Fidelem Castro wśród ludzi. "Rozdawał całusy"

Na Kubie opublikowano nowe zdjęcia byłego dyktatora wyspy Fidela Castro. Po raz pierwszy od czterech lat, kiedy pogorszył się jego stan zdrowia i oddał władzę, widać go w towarzystwie zwykłych Kubańczyków.

Zdjęcia z uśmiechającym się 83-letnim Castro, ubranym w biały sportowy dres firmy Nike, pojawiły się blogu dwójki kubańskich dziennikarzy i na blogu Norelys Morales - znanej kubańskiej dziennikarki telewizyjnej. Najprawdopodobniej fotografie zostały zrobione telefonem komórkowym w środę podczas wizyty Castro w kubańskim Narodowym Centrum Badań Naukowych. Dziennikarze dostali je e-mailem od anonimowego pracownika tej instytucji. Kilka godzin później kolejne zdjęcia pojawiły się na kontrolowanej przez rząd stronie Cubadebate .

Uśmiechnięty Castro. "Bardzo sprawny umysłowo"

Zdjęciom przesłanym do dziennikarzy towarzyszyły opisy: "Nie pozwolili nam podchodzić zbyt blisko, ale było tyle ludzi, że udało mi się stanąć zaledwie trzy metry od niego" - pisze autor zdjęć. "Jest chudy, ale wygląda zdrowo. Według naszego dyrektora jest nadal bardzo sprawny umysłowo".

Na fotografiach widać Castro rozmawiającego z ludźmi, uśmiechającego się. Według relacji anonimowego świadka, Castro zatrzymywał się, witał się z pracownikami z i rozdawał całusy.

To pierwsze zdjęcia z publicznego spotkania Fidela Castro od Lipca 2006 roku. Poprzednie fotografie ujawniane przez kubański reżim pokazywały go tylko podczas prywatnych spotkań z politykami i kubańskimi dygnitarzami. Władze w pełni kontrolują informacje na temat stanu zdrowia byłego przywódcy. Nadal nie wiadomo na co dokładnie choruje Castro i jaki jest rzeczywisty stan jego zdrowia. Władzę na Kubie dzierży obecnie jego brat, Raul.

Zobacz także: Kuba uwolni więźniów politycznych. Farinas nie wierzy

''Sekcja zwłok'' Mandeli szokuje w RPA [ZDJĘCIA] Kliknij na zdjęcie, aby obejrzeć galerię:

DOSTĘP PREMIUM