Fidel Castro wystąpi w kubańskiej telewizji

Fidel Castro wystąpi w głównym programie informacyjnym kubańskiej telewizji - informuje agencja AP, powołując się na kubański dziennik ?Granma?. Będzie to pierwszy taki występ byłego dyktatora Kuby od co najmniej czterech lat.

83-letni Fidel Castro ma pojawić się w programie "Mesa Ronda" (Okrągły stół) - talk-show zazwyczaj transmitowanym na żywo przez państwowe media. Rozmowa ma dotyczyć spraw Bliskiego Wschodu.

Będzie to drugie publiczne spotkanie z udziałem Fidela Castro w ciągu ostatnich dni. W niedzielę na blogu dwójki kubańskich dziennikarzy i na blogu Norelys Morales - znanej kubańskiej dziennikarki telewizyjnej - pojawiły się zdjęcia z uśmiechającym się 83-letnim Castro, ubranym w biały sportowy dres firmy Nike. Najprawdopodobniej fotografie zostały zrobione telefonem komórkowym w środę podczas wizyty Castro w kubańskim Narodowym Centrum Badań Naukowych.

To pierwsze zdjęcia z publicznego spotkania Fidela Castro od lipca 2006 roku. Poprzednie fotografie ujawniane przez kubański reżim pokazywały go tylko podczas prywatnych spotkań z politykami i kubańskimi dygnitarzami. Władze w pełni kontrolują informacje na temat stanu zdrowia byłego przywódcy. Nadal nie wiadomo na co dokładnie choruje Castro i jaki jest rzeczywisty stan jego zdrowia. Władzę na Kubie dzierży obecnie jego brat, Raul.

DOSTĘP PREMIUM