Pogróżki wobec królowej Belgii. "Zostanie zastrzelona z kuszy"

Jak podaje belgijski dziennik La Derniere Heure, 82-letnia królowa Fabiola otrzymała ostatnio kolejny list ze śmiertelnymi pogróżkami. W ciągu ostatniego roku, na dwór królewski oraz do redakcji tej gazety przyszło już kilka takich wiadomości. Wszystkie podają, że królowa zostanie zabita jutro, podczas obchodów belgijskiego święta narodowego.

Pierwszy list z pogróżkami przyszedł do redakcji La Derniere Heure w maju 2009 roku. Było w nim napisane, że królowa zostanie zastrzelona z kuszy. Fabiola nie przejęła się wiadomościami, wręcz przeciwnie - zaczęła sobie żartować z nadawcy, pokazując się w tamtym roku na defiladzie z okazji belgijskiego święta narodowego z jabłkiem w ręku.

W tym roku jednak nikomu nie jest do śmiechu i nikt już nie robi aluzji do Wilhellma Tella, ponieważ listów zaczęło przychodzić coraz więcej. W styczniu redakcja La Derniere Heure dostała czarny list z białą trumną i białym krzyżem, w którym napisane było, że królowa zostanie zamordowana za siedem miesięcy, czyli w lipcu. 1 lipca na dwór królewski przyszła następna podobna wiadomość, według której królowej zostało 21 dni życia.

Autor, który zawsze podpisuje się jako E.D.H. Flanders, w jednym ze swoich listów stawia królowej ultimatum, według którego monarchini miałaby spełnić wiele dziwacznych warunków. Jeśli się do nich nie dostosuje, autor grozi, że "apokalipsa zostanie wypełniona 21/7/10 podczas defilady".

Królowa nie ma zamiaru zrezygnować z przemarszu przez miasto. Jednak służby bezpieczeństwa, proszą, aby zachowała szczególną ostrożność. Jej ochrona zostanie wzmocniona przez cały czas trwania parady. Nikt nie jest jednak w stanie przekonać Fabioli, aby na uroczystość założyła kamizelkę kuloodporną.

DOSTĘP PREMIUM