Afganistan: Ranni żołnierze nie wrócą na misję

Polscy żołnierze ranni we wtorkowym ataku w Afganistanie nie wrócą już na misję. Życie uratował im Rosomak.

Polscy żołnierze ranni w ataku - czytaj więcej>>

- Sześciu żołnierzy wróci do kraju i tu będą leczeni. Na pewno nie wrócą już na misję w tej zmianie. Wcześniej dwójka tych najciężej rannych trafi jeszcze na leczenie do Ramstein w Niemczech - wyjaśnia w rozmowie z reporterem TOK FM major Piotr

Jaszczuk z Dowództwa Operacyjnego Sił Zbrojnych. Kiedy? Takiej decyzji nie podjęli jeszcze lekarze. Stan jednego z żołnierzy jest na tyle dobry, że wkrótce wróci do służby.

Dobre wiadomości to także te, że stan ranny się nie pogarsza. Do wypadku doszło we wtorek kilkanaście kilometrów od bazy Ghazni, gdy obok patrolu przejeżdżającego bojowym rosomakiem eksplodował ładunek. W sumie rany odniosło siedmiu polskich żołnierzy. - Tylko dzięki temu, że to był rosomak to Ci żołnierze przeżyli - podkreśla mjr Piotr Jaszczuk. - Przy innej klasie pojazdu mielibyśmy poległych - dodaje.

Ostatni atak na nasze wojska miały miejsce na początku czerwca, gdy ostrzelano bazę Ghazni. Rannych zostało wtedy czterech żołnierzy. Do tej pory w misji w tym kraju zginęło 19.

DOSTĘP PREMIUM