"Obrońcy krzyża to ekstremiści" - portugalskojęzyczne media o awanturze o krzyż

Portugalskojęzyczne media piszą o konflikcie wokół krzyża spod Pałacu Prezydenckiego w Warszawie. Po przepychankach na Krakowskim Przedmieściu zadecydowano, że krzyż na razie pozostanie na swoim miejscu.

Awantura przed Pałacem Prezydenckim : Zobacz galerię zdjęć

Portugalskie media zauważają, że cała Polska podzieliła się na zwolenników i przeciwników pozostawienia krzyża przed siedzibą prezydenta. O awanturze informują nie tylko portugalskie serwisy. Jak podkreśla brazylijski portal Terra, wokół Pałacu Prezydenckiego w Warszawie zebrały się dziesiątki osób. "Protestują przeciwko planom prezydenta-elekta Bronisława Komorowskiego, który chce przenieść symbol do pobliskiego kościoła" - wyjaśnia Terra.

O sprawie wspomina nawet angolska agencja prasowa. Przypomina ona kontekst katastrofy smoleńskiej. "Delegacja leciała na uroczystości upamiętniające zamordowanie w 1940 roku na rozkaz Stalina 20 tysięcy polskich oficerów" - informuje Angola Press. Agencja określiła obrońców krzyża zebranych przed siedzibą polskiego prezydenta jako "grupę ekstremistów".

Zamieszki pod Pałacem Prezydenckim. Krzyż zostaje

DOSTĘP PREMIUM