Wyclef Jean potwierdzi swoją kandydaturę na prezydenta Haiti

Członek znanego zespołu hip-hopowego The Fugees zrobi to podczas znanego talk show ?Larry King Live?. Amerykańskie źródła podają, iź Jean ma ogromne szanse na wygraną w wyborach .

Haiti doszczętnie zniszczone po tragicznym trzęsieniu ziemi, które miało miejsce 12 stycznia tego roku, szykuje się na wybory prezydenckie. Rząd przewiduje wyłonienie nowego przywódcy, który zastąpiłby byłego prezydenta Rene Prevala.

- Jeżeli nie mogę poświęcić pięciu lat służąc mojej ojczyźnie jako prezydent, to wszystko o czym śpiewałem nie będzie miało żadnego znaczenia - stwierdził Jean w wywiadzie przeprowadzonym dla tygodnika "Time".

W ubiegłym tygodniu, podczas wizyty na Haiti, Jean oświadczył, iż przedsięwziął odpowiednie kroki prawne, włączając zdjęcie odcisków palców przez policję sądową. Wielu analityków przewiduje, że Jean, bardzo popularny wśród młodych Haitańczyków, może z łatwością wygrać zbliżające się wybory.

Nagrodzony trzema statuetkami Grammy, Jean był jednym z założycieli znanego hip-hopowego trio "The Fugees". Zyskał rozgłos dzięki współpracy z kolumbijską gwiazdą pop, Shakirą. Dwa lata temu wydał utwór "If I Was President" ("Gdybym był prezydentem"). W 2005 roku Jean założył fundację Yele Haiti Foundation, zapewniającą pomoc humanitarną. - Gdyby nie to trzęsienie ziemi, prawdopodobnie czekałbym następne 10 lat z decyzją o przystąpieniu do wyborów -, stwierdził Jean na łamach "Time'a".

Jean wyemigrował do Stanów Zjednoczonych w wieku 9 lat, ale nadal ma haitańskie obywatelstwo, potrzebne do zgłoszenia swojej kandydatury na prezydenta.

Spot wyborczy Wyclefa Jeana

TOK FM PREMIUM