USA: Nowi "Bonnie i Clyde" poszukiwani przez policję

Para podejrzewana o podwójne morderstwo poszukiwana jest przez amerykańską policję. Nazywają siebie "Bonnie i Clyde", na cześć słynnych przestępców. Wyznaczono już nagrodę 40 tys. dolarów za wskazanie miejsca pobytu

Policja w USA poszukuje parę, która porównuje się do legendarnych bandytów znanych jako Bonnie i Clyde. Bonnie Parker i Clyde Barrow byli parą amerykańskich przestępców z lat 30. Dokonywali wspólnych włamań, rozbojów, a z czasem morderstw. Nakręcono o nich film, który odniósł niebywały sukces.

-Otrzymaliśmy informacje, że zbiegły mężczyzna i jego partnerka uważają się za legendarną parę przestępców. Cała sytuacja jest dla nich zabawna. Uważają, że występują w wielkim filmie sensacyjnym i dlatego przyjęli rolę bohaterów znanych z ekranu. Niestety to nie jest film, a sytuacja jest bardzo poważna i niebezpieczna - stwierdził szeryf policji stanowej David Gonzales, w wywiadzie udzielonym dziennikowi "The Guardian".

Poszukiwani znani jako John McCluskey i Casslyn Welch, zamieszani są w podwójne morderstwo. Welch będąc w zarazem narzeczoną i kuzynką McCluskiego, pomogła ukochanemu zbiec z stanowego więzienia w Arizonie. Władze poinformowały, że Welch przerzuciła szczypce do drutu przez ogrodzenie więzienia. Dało to McCluskiemu możliwość uwolnienia się z placówki. Uciekinier skazany był na wyrok 15-letniego pozbawienia wolności za usiłowanie morderstwa i napaść. Według policji stanu Nowy Meksyk, otrzymane wcześniej dowody wskazują, że McCluskey oraz Welch zamieszanych są w zabójstwo w stanie Oklahoma. Poszukiwani prawdopodobnie zamordowali, a następnie spalili ciała 61-letnigo małżeństwa, Lindy i Gariego Hassów.

Policja przeszukuje powierzchnię około 9 tys. km2 parku narodowego Yellowstone, jednak władze obawiają się, że para już dawno wydostała się z jego granic. Przypuszcza się, że "Bonnie i Clyde" mogą znajdować się teraz na terenie parku narodowego Glacier w stanie Montana. - Otrzymaliśmy informacje o osobach znajdujących się na terenie parku. Jest to jedno z wielu miejsc które teraz przeszukujemy- oznajmił Fidencio Rivera, szef policji stanowej okręgu Arizona.

DOSTĘP PREMIUM