Wchodzisz na pokład samolotu? Uważaj, by nie spaść

Trzyletnia dziewczynka wypadła przez lukę pomiędzy schodami a wejściem do samolotu. Wypadek ten zmusił zarząd linii lotniczych Ryanair do wprowadzenia nowych procedur bezpieczeństwa.

Mała Olga Slater wyszła z opresji jedynie z niewielkimi obrażeniami. Dziecko wypadło przez lukę pomiędzy platformą, a wejściem na pokład samolotu Boeing 737 linii Ryanair. Dziewczynka sama wdrapała się na szczyt schodów prowadzących do wejścia - w tym czasie matka opiekowała się jej półtorarocznym bratem. Olgę przewieziono do szpitala, gdzie trafiła na 24-godzinną obserwację.

Państwowa Komisja Badania Wypadków Lotniczych (z ang. AAIB, Air Accidents Investigation Branch) zwróciła się do zarządu Ryanair, aby ten przestudiował dotychczasowe procedury wchodzenia na pokład samolotu. - Chcemy, by linie lotnicze zapewniały pomoc osobom podróżującym wraz z dziećmi - stwierdził rzecznik AAIB.

Raport z incydentu, do którego doszło 17 lipca, zakłada, że luka pomiędzy schodami a wejściem Boeinga 737 stanowi zagrożenie dla małych dzieci.

"Sky News" podaje, że wdrożono już procedury mające zwiększyć bezpieczeństwo wchodzących i wychodzących z samolotu. Obejmują one założenie nowych barierek o dużej widoczności oraz specjalne powiadomienia skierowane do rodziców i opiekunów.

DOSTĘP PREMIUM