Wyclef Jean nie wystartuje na prezydenta Haiti. Nie ma go na liście kandydatów

Wyclef Jean, gwiazdor hip-hopu nie może ubiegać się o fotel prezydenta Haiti. Artysta nie został wpisany na listę oficjalnych kandydatów. Jego zgłoszenie nie spełniało wszystkich wymogów formalnych. Wybory na prezydenta tego kraju zaplanowano na 28 listopada.

- Nie ma go na liście - potwierdził w rozmowie z agencją Reutera przedstawiciel komisji wyborczej. Według niego kandydat nie mógł być na nią wpisany ponieważ nie spełniał wszystkich wymogów formalnych. Komisja opublikuje dziś oficjalną i pełną listę kandydatów.

40-letni gwiazdor hip-hopu, lider legendarnej grupy The Fugees jest z pochodzenia Haitańczykiem. W trakcie trzęsienia ziemi, jakie w styczniu nawiedziło tę wyspę muzyk włączył się w akcję pomocy poszkodowanym mieszkańcom.

Artysta organizował zbiórkę darów i pieniędzy dla ofiar kataklizmu. Sam też osobiście pracował przy odgruzowywaniu zawalonej stolicy Port-au-Prince.

Po ogłoszeniu wyborów prezydenckich muzyk zgłosił swoją kandydaturę na to stanowisko. O swojej decyzji powiadomił widzów programu "Lary King Live" w stacji CNN.

Według komisji wyborczej o fotel prezydenta Haiti ubiega się w sumie 34 kandydatów.

TOK FM PREMIUM