Akcja Polaków w Afganistanie. "Rebelianci wyeliminowani"

Polscy żołnierze w Afganistanie zlikwidowali oddział rebeliantów, który ostrzelał ich z moździerza. Dodatkowo zatrzymano podejrzanych o szykowanie ataku rakietowego na Polaków.

Do wymiany ognia doszło w środę. 20 km na północny-zachód od bazy Ghazni. Jak informuje służba prasowa polskiego kontyngentu żołnierze, w czasie wykonywania zadania bojowego zostali zaatakowani przez rebeliantów pociskami moździerzowymi. Po natychmiastowym zlokalizowaniu celu, żołnierze Zgrupowania Bojowego ALFA, wspólnie z sekcją ochrony PRT odpowiedzieli ogniem. - Rebelianci stanowiący obsługę moździerza zostali przez nich wyeliminowani - czytamy w komunikacie wojska.

W tym samym dniu, w czasie prowadzenia rozpoznania, zlokalizowano dwie podejrzane osoby, które prawdopodobnie przygotowywały atak rakietowy. Patrol QRF (Siły Szybkiego Reagowania) Zgrupowania Bojowego Alfa z bazy 4 Corners, został natychmiast wysłany w miejsce zdarzenia. Podejrzanych aresztowano i przesłuchano. Następnie zostali oni przekazani Afgańskim Siłom Bezpieczeństwa.

DOSTĘP PREMIUM