Niebezpieczna "zabawa" w duszenie - Facebook przestrzega!

Śmieć brytyjskiego nastolatka wywołała falę ostrzeżeń skierowaną do młodych ludzi. W wyniku niebezpiecznych praktyk w USA zginęły już 82 młode osoby. Portale społecznościowe jak Facebook przestrzegają przed zagrożeniem wynikającym z "zabawy" - podaje telewizja Sky News.

Śmierć Harriego Robinsona, który powiesił się we własnym pokoju, wstrząsnęła całą Brytanią. Koroner wystąpił z apelem do wszystkich rodziców, aby przestrzegali swoje pociechy przed niebezpieczną grą. Wiele osób próbuje walczyć z nową modą poprzez strony na portalach społecznościowych informujące o zagrożeniu jakie niesie ze sobą "zabawa".

 

Śledztwo przeprowadzone przez telewizję Sky News wykazuje, że młodzi ludzie pomiędzy 7-21 rokiem życia wystawiają się na ogromne niebezpieczeństwo poprzez tzw. "zabawę" w duszenie (z ang. choking game).

Zabawa znana jest także pod nazwą Blackout (utrata przytomności), Śmierć Doktora (z ang. Doctor Death) i Jazda Rakietą (z ang. Rocket Ride). Młodzi ludzie filmują się trakcie podwieszania się za szyję mającego symulować stan narkotyczny. Następnie filmy i zdjęcia wędrują na portale społecznościowe, gdzie każdy może zobaczyć i skomentować dokonania kolegów, bądź koleżanek.

W Stanach Zjednoczonych powstała specjalna strona na portalu Facebook ukazująca zdjęcia 101 osób, których śmierć związana była z niebezpiecznymi praktykami. Przestrzega ona przed ryzykiem utraty życia wynikającym z podduszenia.

W Wielkiej Brytanii, na początku tego roku zginęło dwóch chłopców, jeden 7, a drugi 13-letni. Policja hrabstwa Essex poinformowała Sky News, że śmierć młodszego miała miejsce podczas gdy chłopiec instruował swojego brata na czym polega "zabawa".

Ciało starszego chłopca, kadeta sił powietrznych w Liceum Notley, odnaleziono w jego pokoju. 13-latek prawdopodobnie nie zdążył odwiązać sznura i zmarł w wyniku niedotlenienia mózgu.

Autorzy badania przeprowadzonego przez Amerykańskie Centrum Zwalczania i Zapobiegania Chorób (z ang. Center for Disease Control and Prevention) informują, że od 1995 odnotowano 82 przypadki śmierci w wyniku "zabawy" w duszenie.

Inne źródła podają, że liczba ta może sięgać, aż 458 osób.

DOSTĘP PREMIUM