14-latka wypłynęła w samotny rejs dookoła świata

14-letnia Holenderka Laura Dekker wypłynęła z portu w Lizbonie i rozpoczęła próbę samotnego opłynięcia ziemi. Jeśli się jej uda, będzie najmłodszą w historii osobą, która tego dokonała.

O rozpoczęciu rejsu poinformował media manager nastolatki. Dziewczyna wypłynęła z portu w Lizbonie i płynie w kierunku Madery, gdzie zaplanowała pierwszy postój. Laura ma odwiedzić także między innymi Barbados, Panamę, Bali, Singapur, Egipt, Majorkę, by w końcu powrócić do stolicy Portugalii. Cała podróż na pokładzie nieco ponad 8-metrowej łodzi ma jej zająć około dwóch lat.

Samotna podróż dookoła świata zaledwie 14-letniej Laury budzi spore kontrowersje. Po skardze holenderskiej Agencji do Spraw Ochrony Dzieci o tym, czy dziewczynka może wyruszyć w niebezpieczny rejs ostatecznie zdecydował sąd. Uznał, że o planach nastolatki decydują jej rodzice, a ci wyrazili zgodę na podróż.

Żeglarstwo to największa pasja Laury Dekker, która w. Urodziła się na jachcie rodziców u wybrzeży Nowej Zelandii i pierwsze pięć lat życia spędziła z nimi na morzu.

 

 

Miss Universe 2010: która zostanie najpiękniejszą? [ZDJĘCIA] Kliknij na zdjęcie, aby obejrzeć galerię:

DOSTĘP PREMIUM