Rosyjski biznesmen skazany na 8 lat za pedofilię

Aleksander Trofimow uprawiał w Kambodży seks z szesnastoma nieletnimi dziewczynkami. Dzisiaj sąd apelacyjny obniżył mu wyrok z 17 do 8 lat więzienia.

Trofimow został aresztowany w 2007 r., kiedy sześć dziewczynek w wieku od 6 do 13 lat, oskarżyło go o wykorzystywanie seksualne. Później do prokuratury zgłosiły się kolejne dzieci, a sprawa przeciw Rosjaninowi stała się największym w historii kraju śledztwem ws. pedofilii. Okazało się m.in., że Trofimow za seks z dziewicami płacił 2000 dolarów.

Biznesmen został skazany w trzech oddzielnych procesach na łącznie 17 lat więzienia, ale sąd apelacyjny złagodził dzisiaj karę. - Ze względu na wyrażony przez oskarżonego żal, brak zrozumienia dla kambodżańskich praw i zwyczajów, w świetle jego zeznań, uznaliśmy, że zasługuje na obniżenie wymiaru kary - powiedział sędzia Seng Sivutha.

Na rozprawie w zeszłym tygodniu Trofimow przyznał się do wykorzystania seksualnego 16 dziewczynek i przeprosił swoje ofiary. - Dzisiejszy werdykt jest zaskakujący. Opinia publiczna będzie miała trudności, by go zaakceptować - komentował prawnik ofiar dodając, że rozważa złożenie kolejnej apelacji.

Aleksander Trofimow jest prezesem Koh Pos Investment Company, która w 2006 r. otrzymała pozwolenie na budowę luksusowego kompleksu hotelowego na wyspie Koh Pos. Wartość inwestycji szacowano na 300 mln dolarów.

DOSTĘP PREMIUM