Dwa greckie myśliwce F-16 zderzyły się w powietrzu

Dwa wojskowe myśliwce F-16 należące do greckiej armii zderzyły się w powietrzu. Do katastrofy doszło w trakcie ćwiczeń wojskowych. Jednemu z pilotów dwumiejscowej maszyny udało się bezpiecznie katapultować. Los dwóch pozostałych jest na razie nieznany.

Greckie siły powietrzne poinformowały, że do katastrofy doszło w trakcie ćwiczeń w pobliżu południowego wybrzeża Krety. Informację o wypadku potwierdził także grecki minister obrony. Dwa myśliwce F-16, jeden jednomiejscowy, drugi dwumiejscowy zderzyły się w powietrzu. Szczątki obu maszyn spadły do morza. Ekipy ratunkowe udały się w miejsce, w którym doszło do wypadku i poszukują pilotów. - Na pokładach obu myśliwców było w sumie trzech pilotów. Jednemu z nich udało się bezpiecznie wydostać z maszyny - powiedział rzecznik ministerstwa obrony. Według agencji AFP ratownicy wydobyli z morza dwóch pilotów, jeden z nich jest ciężko ranny.

Wojskowe odrzutowce ćwiczyły w szyku czterech maszyn. Greckie siły powietrzne są w stanie ciągłej gotowości w związku z incydentami ze strony tureckiego lotnictwa, które narusza przestrzeń powietrzną swojego sąsiada.

W 2006 r. poszło do podobnego wypadku. Grecki odrzutowiec zderzył się w powietrzu z turecką maszyną.

DOSTĘP PREMIUM