Prezydent Czeczenii: Zakajew powinien stanąć przed rosyjskim sądem

Prorosyjski prezydent Czeczenii Ramzan Kadyrow uważa, że zatrzymany w Polsce lider czeczeńskich emigrantów Ahmed Zakajew powinien stanąć przed rosyjskim sądem. Kadyrow zaapelował jednocześnie do innych krajów, aby wydały chroniące się na ich terytoriach osoby podejrzewane o terroryzm.

Rosja oficjalnie domaga się ekstradycji zatrzymanego w Polsce szefa czeczeńskiego rządu na emigracji Ahmeda Zakajewa. Rosjanie zarzucają mu działalność terrorystyczną oraz udział w zabójstwach i porwaniach.

O wydanie Zakajewa i innych czeczeńskich separatystów zaapelował do światowej opinii publicznej prezydent Czeczenii Ramzan Kadyrow. - Oni mieszkają w pięknych miejscach i są ochraniani. Nie rozumiem, dlaczego się ochrania tych, którzy zabijali cywilów - dziwił się czeczeński prezydent - Prosimy wszystkich tych, którzy chronią u siebie bandytów i terrorystów, żeby ich aresztowali i oddali nam. Ukarzemy ich zgodnie z prawem- apelował Kadyrow.

Wydarzenia w Polsce związane z zatrzymaniem Ahmeda Zakajewa pilnie obserwuje rosyjski MSZ - zapewnił rzecznik resortu Andriej Niestierenko.

TOK FM PREMIUM