Brytyjscy katolicy: Benedykt XVI dał nam nadzieję

Brytyjscy katolicy mówią o nadziei, jaką w ciągu ostatnich dni dał im papież. Dziesiątki tysięcy wiernych towarzyszyły Benedyktowi XVI w czterodniowej wizycie w Wielkiej Brytanii. Szczególną uwagę zwrócili na słowa papieża dotyczące edukacji i ateizmu.

- Wielka Brytania to ziemia stracona, tutaj jest tyle cierpienia. Wiadomość, którą przekazał papież, jest ważna nie tylko dla wiernych, ale też dla Kościoła - mówił jeden z pielgrzymów.

Benedykt XVI podczas wizyty mówił o zagrożeniu, jakie niesie ateizm i istocie edukacji. Te słowa najbardziej trafiały do wiernych. - Ważne jest, aby Kościół nadal prowadził szkoły. Nie można zapominać, że Kościół jako pierwszy otworzył placówki dla biednych dzieci. Państwo w tym czasie się nimi nie zajmowało - podkreślił nauczyciel z Londynu.

W ostatnim dniu wizyty Benedykt XVI beatyfikował kardynała John'a Henry'ego Newmana. W uroczystości w Birmingham uczestniczyło 60 tysięcy wiernych. Witali papieża okrzykami, trzymali transparenty z napisami "Kochamy Cię" i "Papież naszą nadzieją".

DOSTĘP PREMIUM