Wnieśli na stadion walizkę z materiałami wybuchowymi

Australijskiemu dziennikarzowi udało się wnieść walizkę z materiałami wybuchowymi na stadion w New Delhi, gdzie mają rozpocząć się Igrzyska Wspólnoty Narodów. Nikt go nie sprawdził.

Dziennikarz telewizyjnego Kanału 7. wszedł z walizką pełną materiałów wybuchowych na stadion w New Delhi. Policja nawet nie zainteresowała się niezwykłym bagażem. Wcześniej ekipa telewizyjna nagrała, jak bez problemów kupiła na czarnym rynku materiały wybuchowe.

- Wśliznąłem się na stadion, kiedy wóz patrolowy wjechał przez bramę. Pilnujący bramy strażnicy byli bardziej zainteresowani wozem niż moją wielką walizką - mówi reporter Mike Duffy. - Jest tam pełno policji, ale nikt nie zapytał o mój niezwykły bagaż - dodaje. Tymczasem indyjskie władze zapewniały, że dokładnie zabezpieczyły teren imprezy.

Igrzyska Wspólnoty Narodów odbywają się co 4 lata. Biorą w nich udział członkowie Wspólnoty Narodów, organizacji grupującej Wielką Brytanię i jej byłe kolonie i dominia. Tegoroczne zawody odbędą się w Nowym Delhi w dniach 3-14 października.

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM