Wielka Brytania: Policja znalazła w walizce ciało 24-letniej Polki

Policjanci z Burton, w środkowej Anglii, poszukują świadków morderstwa 24-letniej Sylwii C. W ubiegły piątek ciało kobiety znaleziono na brzegu rzeki. Zwłoki były upchnięte w podróżnej walizce.

Sylwia C. przyjechała do Wielkiej Brytanii 2 lipca. Planowała, że na Wyspach spędzi rok i za zarobione pieniądze kupi mieszkanie w Polsce.

Kobieta zaginęła 20 lipca. Po raz ostatni była widziana w centrum Burton.

W piątek policja zabezpieczyła czarną walizkę, która jak się później okazało, skrywała ciało kobiety. Według inspektorów pracujących nad rozwikłaniem zagadki zaginięcia Polki, wszystko wskazuje, że to Sylwia C.

Walizka należała do 24-latki. - Jesteśmy myślami z rodziną Sylwii w Polsce. Wiemy, że to dla nich bardzo trudny czas. Skontaktował się już z nimi nasz oficer - mówi nadinspektor Mick Harrison.

- Kontynuujemy śledztwo. Miejsce, gdzie został znaleziona walizka, pozostanie odgrodzone policyjną taśmą najprawdopodobniej do końca tygodnia - relacjonuje Harris.

Dane personalne zamordowanej kobiety nie zostały jeszcze potwierdzone, jednak policjanci są przekonani, że jest nią Sylwia C. Ostatecznie ustali to sekcja zwłok.

W związku ze sprawą zaginięcia Polki aresztowano 29-letniego Tomasza S. Mężczyzna usłyszał zarzut morderstwa. 8 października stanie przed sądem w Stafford.

Policja zwraca się z prośbą do osób, które widziały Sylwię C. po 20 lipca w pobliżu mostu na rzece Trent w Burton. Świadkowie proszeni są o kontakt z Staffordshire Police pod numerem 0044 300 123 4455 lub anonimowo pod 0044 800 555 111.

DOSTĘP PREMIUM