Kładka dla pieszych zawaliła się w Indiach. 23 osoby ranne

W New Delhi zawaliła się kładka dla pieszych. 23 osoby zostały ranne. Podejrzewa się, że przyczyną mogła być zła jakość materiałów, z jakich zbudowano kładkę.

W pobliżu stadionu w stolicy Indii, gdzie będą rozgrywać się Igrzyska Wspólnoty Narodów, zawaliła się kładka dla pieszych. Władze podają, że ranne zostało 23 osoby, w tym sześciu robotników pracujących na kładce. Łączyła ona stadion z pobliskim parkingiem. - Nie ma powodów do paniki. W mediach wygląda to gorzej niż jest w rzeczywistości - uspokaja rzecznik miejscowej policji Rajan Bhagat.

- Dzisiaj wzmacniano filary kładki. Specjaliści sprawdzają, co było przyczyną katastrofy - mówi Rakesh Mehta z władz miasta. W ostatnim czasie wyszło na jaw, że niektóre firmy stosują złej jakości materiały do budowania obiektów na Igrzyska. Indyjski odpowiednik CBA bada teraz sprawę.

Wcześniej australijscy dziennikarze przetestowali system bezpieczeństwa na Igrzyskach. Okazało się, że bez problemu wnieśli na stadion materiały wybuchowe.

Igrzyska Wspólnoty Narodów odbywają się co 4 lata. Biorą w nich udział członkowie Wspólnoty Narodów, organizacji grupującej Wielką Brytanię i jej byłe kolonie i dominia. Tegoroczne zawody odbędą się w New Delhi w dniach 3-14 października.

DOSTĘP PREMIUM