Wypadek polskiego autokaru: kobieta kierująca mercedesem poważnie ranna

37-letnia kobieta kierująca samochodem osobowym, który uczestniczył w wypadku polskiego autokaru pod Berlinem, została poważnie ranna - informują niemieckie media. W wypadku zginęło 13 osób.

Wypadek polskiego autokaru [RAPORT SPECJALNY]>>>

Wypadek polskiego autobusu pod Berlinem: 12 ofiar

Do wypadku doszło na południe od Berlina w pobliżu zjazdu z autostrady prowadzącego w kierunku lotniska Schoenefeld. Policja po wstępnych ustaleniach potwierdza, że autokar został zepchnięty z jezdni przez wjeżdżający na autostradę samochód osobowy, prawdopodobnie marki mercedes. Uderzył w przęsło wiaduktu, chcąc uniknąć zderzenia.

Mercedesem kierowała 37-letnia kobieta, która trafiła do szpitala z poważnymi obrażeniami. Jeden z pasażerów został lekko ranny, drugi nie odniósł obrażeń. Według niemieckich mediów, warunki na drodze były "niezbyt dobre, ale nie bardzo złe". Wiadomo, że do wypadku doszło w deszczu - informuje agencja dpa.

MSZ podaje numery infolinii, pod który zainteresowane rodziny mogą dzwonić, by uzyskać informacje o swoich bliskich: (22) 523 94 48, (22) 523 92 48 oraz do Urzędy Miasta w Złocieńcu (94) 367-20-22. Można też dzwonić pod numer polskiego konsulatu w Berlinie: (00 49) 30 223 13 204

DOSTĘP PREMIUM