Korea Płn. opublikowała pierwsze zdjęcie syna i następcy Kin Dzong Ila [FOTO]

Kim Dzong Un, syn północnokoreańskiego przywódcy Kim Dzong Ila pojawił się na zdjęciu ze zjazdu działaczy partii komunistycznej. To pierwsza, oficjalna fotografia najmłodszego syna i prawdopodobnie następcy dyktatora.

Syn Kim Dzong Ila, Kim Dzong Un, znalazł się wśród działaczy koreańskiej partii komunistycznej, którzy pozowali do zdjęcia z Kim Dzong Ilem podczas zjazdu partii w Pjongjangu. O ujawnieniu zdjęć poinformowała południowokoreańska agencja prasowa Yonhap. To kolejny sygnał, że najmłodszy syn dyktatora szykowany jest na następcę schorowanego ojca.

Obserwatorzy twierdzą, że podczas zjazdu w Pjongjangu Kim Dzong Un obejmie stery w partii po swoim ojcu, Kim Dzong Ilu.

Największy od 30 lat zjazd Partii Pracy Korei Północnej miał się odbyć na początku września, jednak został przełożony z powodu złego stanu zdrowia przywódcy państwa, Kim Dzong Ila.

Postać Kim Dzong Una owiana jest tajemnicą. Do roku 2003, kiedy opublikowano wspomnienia Kenji Fujimoto, osobistego kucharza Kim Dzong Ila, poza granicami Korei Płn. o najmłodszym synu dyktatora nie wiedziano praktycznie nic.

Fujimoto upublicznił m.in. jedyne znane na świecie, wykonane przez niego samego zdjęcie Kim Dzong Una w wieku 11 lat. Prawdopodobny przyszły przywódca Korei jest synem trzeciej, podobno ulubionej żony Kim Dzong Ila, Ko Jung Hi, tancerki zmarłej w 2004 roku na raka piersi. Ko urodziła się w Japonii, ale w latach 60. wróciła wraz z ojcem do Korei.

DOSTĘP PREMIUM