Władze Smoleńska zakończyły przygotowania do wizyty rodzin ofiar

Władze Smoleńska zakończyły przygotowania do wizyty rodzin ofiar katastrofy z 10 kwietnia i towarzyszących im pierwszych dam Polski i Rosji. W oficjalnym komunikacie służby prasowe Kremla potwierdziły, że w Smoleńsku Annę Komorowską powita małżonka prezydenta Rosji Swietłana Miedwiediewa.

Przygotowania do pielgrzymki trwały od kilkunastu dni. Wyremontowano drogę dojazdową do miejsca, w którym rozbił się Tu-154M, i usypano nowe pobocza. Plac obok kamienia pamiątkowego, ustawionego w miejscu tragedii, został wyłożony kamienną kostką i zadaszony.

- Drogę tam robią, płytki układają - mówią mieszkańcy Smoleńska. - Dobra robota, będziecie zadowoleni. Jak będziecie przyjeżdżać, będzie wam miło to zobaczyć i nam też.

Rzecznik prasowy gubernatora Smoleńska Andrej Jewsejenkow powiedział Polskiemu Radiu, że przygotowania do uroczystości, z udziałem rodzin ofiar katastrofy i małżonki prezydenta Polski, zostały zakończone. Teraz funkcjonariusze Federalnej Służby Bezpieczeństwa sprawdzają wszystkie miejsca, w których będzie polska delegacja.

DOSTĘP PREMIUM