Polski koń triumfuje w Wielkiej Pardubickiej [WIDEO]

W Czechach po raz 120. odbył się słynny wyścig konny Wielka Pardubicka. Polski koń Tiumen powtórzył po dramatycznej walce sukces z ubiegłego roku. W siodle siedział legendarny już w Czechach dżokej , 58-letni Josef Vania.

Wokół pardubickiego toru zgromadziło się ponad 50 tysięcy widzów. W stawce 20 koni biegnących po Wielką Nagrodę Pardubic aż 8 przyszło na świat w polskich stajniach.

Wielka Pardubicka uważana jest za najtrudniejszy na świecie wyścig w kategorii cross country. Jak co roku konie miały do pokonania dystans blisko 7 kilometrów oraz 30 najróżniejszych przeszkód, w tym najtrudniejszą, tzw. Wielki Taxis czyli wielki rów.

Wyścig wygrał czeski dżokej Josef Vania na polskim koniu Tiumenie. Vania jest absolutnym rekordzistą pod względem zwycięstw w Wielkiej Pardubickiej - tegoroczne zwycięstwo jest jego siódmym.

Po latach zabiegów tegoroczna Wielka Pardubicka znalazła się w serii międzynarodowych wyścigów organizowanych m.in. we Francji, Wielkiej Brytanii, Włoszech i Irlandii w ramach Crystal Cup.

DOSTĘP PREMIUM