Szefowa L'Oreal chce wystąpić przeciwko własnej córce

- Nie mogę dłużej znosić takiego nękania ze strony mojej córki - napisała w oświadczeniu Liliane Bettencourt. Zapowiedziała, że zastanawia się nad ?podjęciem kroków prawnych? wobec swojej córki.

Bettencourt stwierdziła, że słyszy doniesienia medialne o tym, że jej córka chce wystąpić do sądu o możliwość zarządzania aktywami głównej udziałowczyni koncernu L'Oréal.

"Nie mogę zaakceptować takiego nękania, ani faktu, że image L'Oréal może zostać popsuty przeze mnie lub przez moją rodzinę" - napisała w oświadczeniu opublikowanym wczoraj. "Poinstruowałam mojego adwokata, aby podjął niezbędne kroki, aby uporać się z tym nękaniem".

Pascal Wilhelm, prawnik Liliane Bettencourt, ogłosił, że będzie postępował wszystkimi możliwymi drogami, aby "zakończyć to, co pani Bettencourt postrzega jako nękanie ze strony córki".

Milionerka i jej problem z fiskusem

Francoise Bettencourt-Meyers twierdzi, że jej 87-letnia matka pomniejszała swój majątek - aż do jego całkowitego zmarnotrawienia - na rzecz fotografa Francois-Marie Baniera. Jego zaś oskarża o finansowe wykorzystywanie jej matki i uzyskanie od niej darowizn sięgających blisko miliarda euro. Oboje temu zaprzeczają.

Swoimi podejrzeniami córka milionerki tłumaczy nagrywanie od maja 2009 do maja 2010 r. rozmów między Liliane Bettencourt a osobami z jej otoczenia. Same nagrania stały się problemem dla starszej Bettencourt - rzuciły na nią podejrzenie, że ukrywa przed francuskim fiskusem dużą część swoich dochodów i lokuje je na tajnych kontach za granicą.

O Liliane Bettencourt stało się również głośno w lipcu w związku z najgłośniejszym za prezydentury Sarkozy'ego skandalem polityczno-finansowym - zwany aferą Bettencourt lub Woerth/Bettencourt. Posądzana jest o to (również na podstawie nagrań), że w 2007 roku wsparła nielegalnie kampanię wyborczą Nicolasa Sarkozy'ego kwotą 150 tys. euro. Pieniądze te miał odebrać osobiście właśnie Woerth, wówczas skarbnik partii Sarkozy'ego - Unii na rzecz Ruchu Ludowego(UMP).

DOSTĘP PREMIUM