Katastrofa na Morzu Północnym. Z uszkodzonego tankowca wyciekało paliwo

Na Morzu Północnym, u wybrzeży Holandii grecki tankowiec przewożący paliwo lotnicze zderzył się z cypryjskim kontenerowcem. Do kolizji doszło w odległości około 30 kilometrów od portu Scheveningen.

Według doniesień holenderskich mediów, w kadłubie tankowca jest dziura wielkości 5 na 6 metrów, z której wyciekało paliwo. Na pokładzie tankowca jest 25 członków załogi, a na pokładzie kontenerowca - 12. W drodze na miejsce wypadku są łodzie ratunkowe. Wyciek paliwa lotniczego udało się już zatamować. Jednak plama wyjątkowo łatwopalnej cieczy, która powstała na powierzchni wody, wciąż grozi eksplozją. Tankowiec płynął z Petersburga do Roterdamu. Przyczyny kolizji nie są na razie znane.

Jak poinformował rzecznik ochrony wybrzeża Peter van Oorschot, nikt nie został ranny. Nie spodziewa się aby wyciek dotarł do wybrzeża. Nie jest natomiast w stanie jeszcze powiedzieć, ile paliwa zawierał tankowiec. Załoga cypryjskiego kontenerowca poprosiła o pozwolenie aby dopłynąć do Rotterdamu W drodze na miejsce wypadku są łodzie ratunkowe.

DOSTĘP PREMIUM