Pierwszy narkoman wysterylizowany. Dostał 200 funtów

Brytyjska organizacja charytatywna chce płacić narkomanom 200 funtów za sterylizację - informuje BBC. Według szefowej organizacji ?Projekt Prewencja? to jedyna metoda, by zapobiec narodzinom upośledzonych fizycznie i psychicznie dzieci narkomanów. Pierwszy pacjent już jest po zabiegu.

Projekt płatnej sterylizacji narkomanów obejmuje Londyn, Glasgow, Bristol, Leicester i część Walii. Jeżeli narkoman zgodzi się na sterylizację, dostanie 200 funtów. Pierwszym, który poddał się tej operacji, jest nieznany z nazwiska narkoman z Leicester, który twierdzi, że "nigdy nie powinien być ojcem". Bierze narkotyki od 12 lat.

- Nie umiałbym opiekować się dzieckiem. Ledwo jestem w stanie zadbać o siebie - mówi.

Pomysł jest krytykowany przez organizacje pracujące z uzależnionymi - pisze BBC. Brytyjskie stowarzyszenia ostrzegają autorkę projektu, Amerykankę Barbarę Harris, że jej pomysł, który zadziałał w USA, może się nie sprawdzić w Wielkiej Brytanii. Harris przyznaje, że jej metody ocierają się o "przekupstwo", twierdzi jednak, że to jedyny sposób, by narkomanki nie rodziły dzieci upośledzonych przez narkotyki, które z ich organizmów przedostały się do macicy i krwiobiegu nienarodzonych jeszcze dzieci.

Według zajmującej się leczeniem uzależnień organizacji Addaction co najmniej milion brytyjskich dzieci żyje z uzależnionymi od narkotyków rodzicami.

TOK FM PREMIUM