"Ulica Sezamkowa" pomaga dziewczynkom zaakceptować afro

Hitem w Stanach Zjednoczonych stała się piosenka z serialu "Ulica Sezamkowa" zatytułowana "Lubię swoje włosy". Utwór adresowany jest do czarnoskórych dziewczynek, dla których kręcone włosy są powodem poważnych kompleksów.

Miliony czarnoskórych kobiet w Stanach Zjednoczonych regularnie odwiedzają salony piękności, by przy pomocy gorących grzebieni, fryzjerskich żelazek i chemikaliów prostować swoje włosy.

Tak zwany styl afro jest zmorą czarnoskórych dziewczynek, które tak jak dorosłe kobiety uważają naturalnie kręcone włosy za gorsze od włosów swoich białych koleżanek.

Twórcy programu "Ulica Sezamkowa" postanowili im pomóc. W piosence zatytułowanej "Lubię swoje włosy", która pojawia się w jednym z najnowszych epizodów "Ulicy Sezamkowej", ciemnoskóra postać śpiewa, że nie musi chodzić do salonu fryzjerskiego, bo podobają jej się poskręcane, gęste ciemne włosy. Kukiełka demonstruje też, ile ciekawych fryzur można zrobić z afro.

Twórcą przeboju "Lubię swoje włosy" jest jeden z autorów "Ulicy Sezamkowej" Joey Mazzarino. Pisząc piosenkę o włosach chciał pomóc swojej 5-letniej córce Segi, którą adoptował z Etiopii.

DOSTĘP PREMIUM