Szef MSZ Radosław Sikorski spotka się z Aleksandrem Łukaszenką

Minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski spotka się w Mińsku z prezydentem Białorusi Aleksandrem Łukaszenką we wtorek. O spotkaniu informują oficjalne źródła w resorcie dyplomacji.

Radosław Sikorski udaje się do Mińska wraz z ministrem spraw zagranicznych Niemiec Guido Westerwelle. Szefowie dyplomacji spotkają z prezydentem Aleksandrem Łukaszenką, ministrem Siarhiejem Martynawem oraz opozycyjnymi kandydatami na urząd prezydenta.

Sikorski i Westerwelle udają się na Białoruś z przesłaniem, aby wybory prezydenckie, które odbędą się 19 grudnia, były demokratyczne i zgodne z europejskimi standardami. Radosław Sikorski spotka się także z przedstawicielami Związku Polaków na Białorusi, którym kieruje Angelika Orechwo.

Będzie to drugie spotkanie Radosława Sikorskiego z białoruskim przywódcą. Szef polskiej dyplomacji spotkał się z Łukaszenką w zeszłym roku w Kijowie. Ostatnie spotkanie na tak wysokim szczeblu w Mińsku z Aleksandrem Łukaszenką odbyło się w 1996 roku. Wówczas z białoruskim przywódcą spotkał się prezydent Aleksander Kwaśniewski.

DOSTĘP PREMIUM