Miedwiediew ma nowy samolot. "Zbyt skromny jak na prezydenta Rosji"

Prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew będzie latał nowym samolotem- Tu 214 PU. Są tam pomieszczenia do pracy i relaksu, jednak nie ma większych luksusów, na przykład pozłacanych foteli. Pojawiają się zdania, że samolot jest zbyt skromny.

Prezydent Rosji odbył w tym roku wiele ważnych podróży, m.in. do Chin, USA, Francji. Ze względu na duże odległości, które przebył samolot, postanowiono wymienić go na nowy.

Jak poinformował portal The Moscow News, Dmitrij Miedwiediew będzie teraz latał Tu- 214 PU. Używany jest on do lotów na średnie dystanse.

- Lataliśmy już wcześniej tymi samolotami. Testowaliśmy je przez trzy lata. Wypadły bardzo dobrze, nie było usterek- powiedział Viktor Kherkow, rzecznik biura, które zajmuje się własnością prezydenta.

Miedwiediew w każdej chwili będzie mógł z pokładu skontaktować się z ziemią. W samolocie są pomieszczenia przeznaczone do pracy i odpoczynku. Kherkow powiedział, że samolot jest bardzo komfortowy, jest w nim dużo miejsca. Przyznał, że standard jest bardzo wysoki, jednak nie ma tam luksusów takich jak na przykład pozłacane fotele.

Jeden z członków ekipy wybierającej samolot twierdzi, że nie jest on wystarczająco luksusowy jak na prezydencki samolot.

- Wnętrze jest raczej skromne. Poza tym hałas silników uniemożliwia swobodną rozmowę. Jednak nie mam zastrzeżeń do jego możliwości technicznych- powiedział.

Nowy prezydencki tupolew po raz pierwszy wzniósł się w powietrze w maju.

Jednocześnie prezydent będzie używał dwóch innych samolotów: Il - 96 m na długie dystanse oraz Falcon na krótkie.

- Mają taki sam standard jak Tu- 214 PU. Najważniejsza jest funkcjonalność i komfort. Są nowe- kupione w zeszłym roku- poinformował Kherkow.

DOSTĘP PREMIUM