Margaret Thatcher wyszła po dwóch tygodniach ze szpitala

Margaret Thatcher wróciła ze szpitala do domu. Była brytyjska premier (w latach 1979-1990) zapadła na grypę tuż po swoich 85. urodzinach i spędziła w szpitalu 2 tygodnie.

Po powrocie ze szpitala pani Thatcher z trudem wyszła do oblegających jej rezydencję reporterów, podtrzymywana przez dwie osoby ze swego otoczenia.

Po chwili rozpogodziła się i pomachała do dziennikarzy dłonią, ale trudno było się oprzeć wrażeniu, że czuje się gorzej niż miała sugerować ta publiczna demonstracja sprawności.

Znana niegdyś ze swej niespożytej energii Żelazna Dama nie tylko poruszała się z najwyższym trudem, ale również trzeba jej było najwyraźniej przypomnieć, żeby pozdrowiła reporterów. Po serii drobnych wylewów pani Thatcher od 5 lat nie przemawia publicznie, choć od czasu do czasu bywa na ważnych imprezach.

Infekcja uniemożliwiła byłej premier na udział w bankiecie z okazji jej 85. urodzin, przygotowanym na Downing Street przez obecnego konserwatywnego premiera Davida Camerona. Przyjęcie dla 150 gości odbyło się bez niej w piątek 15 października.

DOSTĘP PREMIUM